Durasan sport

Międzyszkolny Klub Sportowy DURASAN Płońsk z sekcją lekkoatletyczną powstał w 1996 r. Zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Przez wiele lat zawodnicy startowali w I lidze juniorów i seniorów, a obecnie w II lidze. Nasi wychowankowie zdobywali tytuły Mistrzów Olimpijskich, Polski, Europy, a także byli uczestnikami i medalistami Mistrzostw Świata w różnych kategoriach wiekowych.

logo1

Największe sukcesy osiągnęli olimpijczycy z Pekinu:  Tomasz Majewski –złoty medalista olimpijski i srebrny medalista Mistrzostw Świata z Berlina w pchnięciu kulą i Piotr Małachowski – srebrny medalista olimpijski i srebrny medalista Mistrzostw Świata z Berlina w rzucie dyskiem oraz Wioletta Potępa, Przemysław Cytloch, Andrzej Masiak, Andrzej Krawczyk, Radosław Jaworski – uczestnicy Mistrzostw Europy i Świata.

W klubie największe sukcesy osiągała grupa miotaczy i grupa skoczków, wśród których  był Adam Guzowski – obecnie właściciel firmy Scotia  – skoczek w dal, który w kategorii młodzika uzyskał wynik 6.17, a w kategorii juniora młodszego 6.45.

W roku 2009 patronat nad klubem objęła firma Scotia Group International S.C., a od roku 2010 klub przyjął nazwę: Międzyszkolny Klub Sportowy DURASAN Płońsk. Obecnie w klubie trenuje 80 zawodników pod kierunkiem 5 trenerów: Piotr Kozera, Zbigniew Wiśniewski, Marcin Zaborowski, Robert Adamski i  Zbigniew Majewski.

Prezesem klubu jest Pan Roman Pankowski.

MKS DURASAN Płońsk w Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży zdobywa od wielu lat wysoką punktację i jest jednym z wiodących klubów młodzieżowych na Mazowszu. W roku 2009 zawodnicy zdobyli 7 medali podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych i wywalczyli 83.75 punktów w Ogólnopolskim Systemie Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. MKS DURASAN Płońsk zajął 4 miejsce na Mazowszu.

Rok 2010 rozpoczął się od sukcesów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale podczas których srebrne medale wywalczyli: Monika Wiekiera w biegu na 300 m i Adrian Józefowicz w trójskoku.

Następnym sukcesem jest zakwalifikowanie się Adriana Józefowicza na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży – Singapur 2010. Awans wywalczył podczas europejskich kwalifikacji w Moskwie zajmując w trójskoku 5 miejsce z wynikiem 14.88. Adrian jest członkiem Kadry Narodowej.

Podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnicy wywalczyli 20 medali – najwięcej ze wszystkich startujących klubów Mazowsza.

Bardzo dobre wyniki sportowe spowodowały, że do Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów  na rok 2010 zakwalifikowało się 21 zawodników MKS DURASAN Płońsk.

Klub posiada własną stronę internetową www.mksplonsk.bo.pl , na której można znaleźć wszystkie informacje związane z klubem.

DURASAN TOUR 01.05.2010

Na terenie baboszewskiej gminy 1 maja odbył się pierwszy wyścig z cyklu kolarskiej Pro Ligi – Durasan Tour – XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, organizowany dla upamiętnienia wybitnego trenera, twórcy sukcesów kolarzy warszawskiej Legii, szkoleniowca polskiej kadry narodowej. W ramach tejże imprezy na trasę wyruszyli też rowerowi amatorzy.

Mocny skład wystawiła ekipa CCC Polsat Polowice z Krzysztofem Jeżowskim, aktualnym mistrzem Polski, na czele.Wśród kolarskich grup między innymi jeszcze takie teamy jak: DHL Author, Mróz, Legia-Felt czy też czeski PSK Whirpool Author.

W pierwszym w tym sezonie w Polsce wyścigu zaliczanym do międzynarodowego kalendarza UCI na okrężnej trasie wokół Baboszewa, o łącznej długości 166 km, rywalizowało 108 kolarzy. Wyścig odbywał się w zmiennych warunkach atmosferycznych, rzecz jasna na płaskiej trasie, faworyzującej sprinterów.

Zwycięzcą głównego wyścigu został as atutowy PSK Whirpool Niemiec Andre Schulze.

Kategoria Junior: 1. Mateusz Piórkowski, Płońsk, 2. Kamil Paczkowski, Płońsk, 3. Piotr Dybowski, Płońsk;

Kategoria Senior: 1. Bartosz Bidas, Płońsk, 2. Marcin Machaj, Płońsk, 3. Michał Brauliński, Sarnowo Góry;

Kategoria Masters: 1. Jan Rogowski, Płońsk, 2. Henryk Ciarka, Płońsk;

Kategoria kolarzy amatorów spoza powiatu: 1. Daniel Chądzyński, Sochaczew, 2.       Mateusz Chyliński, Ciechanów, 3. Andrzej Głowacki, Elbląg.

Podczas kolarskiej soboty dokonano uroczystego otwarcia za szkołą w Baboszewie obiektu sportowego ,,Orlika", czemu towarzyszył piłkarski turniej chłopców zrocznika 1997 i młodszych.

Patronat nad całym wydarzeniem objął DURASAN.

DURASAN - MECENAS SPORTU

Podczas niedawno zorganizowanych Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Kielcach lekkoalteci MKS DURASAN Płońsk uzyskali kilka bardzo dobrych wyników. Kamil Rajczak zdobył srebrny medal w skoku w dal uzyskując wynik 7.05, zaś Katarzyna Szewczak zajęła trzecie miejsce w trójskoku z wynikiem 11.02.  Piąte miejsce w tej samej dyscyplinie uzyskał Piotr Figata.

Ponadto na młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Krakowie złoty medal zdobył Konrad Podgórski, który w skoku w dal uzyskał wynik 7.80 (drugi wynik w Polsce). Konrad to wychowanek MKS DURASAN Płońsk, obecnie studiuje w Białej Podlaskiej i reprezentuje AZS-AWF Biała Podlaska.

PUNKTY ZAWODNIKÓW

W sezonie 2010 zawodnicy MKS DURASAN Płońsk wywalczyli 101.13 punktów do Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.

Zawodnicy

1. Podgórski Konrad                        - 12.50 pkt.     - 1 miejsce w  Młodzieżowych MP w skoku w dal – 7.80 – 12.50

2. Józefowicz Adrian                        - 12.00 pkt.     - 2 miejsce w OOM w trójskoku – 14.54 – 7 pkt.

4 miejsce w OOM w skoku w dal – 6.85 – 5 pkt.